Personel Takip ve Araştırması     

PERSONEL TAKİP VE ARAŞTIRILMASI

Kurumsal denetimin her geçen gün önem kazandığı günümüzde bu hizmeti vermekte olan özel dedektiflik firmaları artık gelen talepleri karşılayamamaktadırlar. Ancak hizmeti alan hiç bir firma Akademi Özel Dedektiflik müşterileri kadar şanslı değildir. Bunun sebebi ise bizim sunmuş olduğumuz kurumsal denetimlerde personel takibinin çok sıkı yapılmasıdır. Personel takip ve araştırılması üzerinde bu kadar durmamızın sebebi ‘ el elin eşeğini türkü söyleyerek ararmış.’ atasözüne olan itimadımız. Atasözlerini seven bir millet olarak bu sözlerin hiç birisinin faraza söylenmediğini de bilmekteyiz. Bu yüzden işletmenin Türk, çalışanlarında Türk olduğu bir kurumda en büyük performans açığının buradan kaynaklandığını farkındayız.

Kurumsal denetim için bize başvuruda bulunan firmalar için genel bir durum analizi hazırladıktan sonra personel takip ve araştırılması için kolları sıvarız. Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak burada üç ana adımında çok önemli olduğunu bilmekteyiz. Fiziki takip, teknik takip ve sanal takip. Bu her üç adımı da personel alımının en başından bu yana kullanır, iş süresi boyunca da personeli bu takiplere tabi tutmaya devam ederiz. Böylece kurumsal denetim analiz raporunda meydana gelen büyük değişimleri kaydeder ve başvura bulunan firmamızın büyük bir yol kat etmesini sağlarız.

Personel takip ve araştırılması için en başından başlarız diye belirttiğimiz kısımda personelin işe alımı öncesinde kişinin daha önce bir sicil kaydı olup olmadığına, terör örgütü ya da çeteye mensup olup olmadığına, akıl ve ruh sağlıyla birlikte beden sağlığının da yerinde olup olmadığına bakılır. Tüm bu işlemler sırasında devlette kayıtlı olan ve herkesin erişimine açık olmayan kaynaklar kullanılır ki Akademi Özel Dedektiflik bürosunun farkı ortaya çıksın. Yine aynı şekilde özel kayıtlar incelenir ve kişinin herhangi bir psikolojik destek alıp almadığı, kötü alışkanlıklarının olup olmadığı ve istendiği takdirde aile hayatının düzenli olup olmadığına kadar araştırılır. İşe alım gerçekleştikten sonra ise personelin iş hayatında attığım adımlar tek tek dedektiflik hizmetimizin sınırları içerisine girer.

İşe alımı gerçekleştirilmiş olan personelin iş saatlı içerisinde kendi özel hayatına ne kadar vakit ayırdığı, diğer birimler ve kendi birimi ile olan diyalogları, şirket içindeki diğer kişilerin yaklaşımlarının neler olduğu, mail trafiğinde belgelerin bilinmeyen adreslere gidip gitmediği bunların hepsi Akademi Özel Dedektiflik tarafından incelenir. Personel takip ve araştırılması sırasında kişinin çalıştığı kurumu içerde ve dışarda nasıl temsil ettiği, herhangi bir sahte hesap açarak itibarsızlaştırma çalışmaları yapıp yapmadığı, şirket içinde dedikodulara mahal verip vermediği bir bir incelenir ve ay sonunda rapora haline getirilerek size sunulur.

Özel dedektiflik firması olarak Akademi dedektiflik, ay sonunda bu raporu size bir toplantı eşliğinde seminer şeklinde sunar ki dosya detayları arasında kaybolmayın ve gerekli bilgilyi daha kısa bir süre alın. Üstelik toplantı esnasında sorduğunuz soruları da cevaplayarak personelinize dair bütün bilgiye hakim olmanızı sağlamaktayız.

PERSONEL ARAŞTIRMASI NASIL YAPILIR

Personel araştırması nasıl yapılır sorusuna Akademi Özel Dedektiflik olarak teknik açıdan cevap verecek olursak fiziki takip ile, teknik takip ile sanal takip ile yanıtını vermemiz gerekir. Vermiş olduğumuz bu cevap bağlamında her üç unsuru da aktif olarak kullandığımızı inceleme örneği oluşturabilecek bir konu başlığı üzerinden giderek anlatmayı daha uygun gördük. Böylece hizmet almak isteyen taraf olarak konuyu daha iyi anlayabilecek, talepte bulunacağınız hizmetin neleri kapsayabileceğini daha net olarak görmüş olacaksınız.

Örneğin kurumunuzda bir bilgi açığı meydana geldi ve buna kimin sebebiyet verdiğini bir türlü bulamıyorsanız personel araştırması için bize başvuruda bulunmanız gerekir. Sonrasında sizden konu ile ilgili bir kaç ayrıntı aldıktan sonra ekip olarak personel araştırmasına başlayacağız. Özel dedektiflik firması olarak kullanacağımız ilk yöntem konu bağlamında kimleri takip etmemiz gerektiği? Örneğin sızdırılan bilgi çok fazla bilişim içeren bir teknik gerektiriyor ise bununla ilgili olarak kurumda yıllardır çalışan çaycıdan şüphelenmemize gerek yok. Ancak konu dosyaların kaybolmasını içeriyorsa gerekirse temizlik personeline kadar inen bir araştırma yapmamız gerekir.

Dedektiflik mesleğinin geçmişine dayanan fiziki takip için hedef kişinin arkasına görevlendirdiğimiz bir dedektifi takarız ve an be an takipte bulunarak gün içerisinde neler yaptığını raporlamasını talep ederiz. Bu takip saat aralığı 7/24 yani kesintisiz bir şekilde devam edecektir. Fiziki takip esnasında şüpheli görülen anlar ya da delil oluşturabilecek durumlar görüntü ve video kaydı altına alınarak kişinin hakkındaki dosyaya eklenir.

Personel araştırması esnasında sadece fiziki takip ekimiz değil aynı zamanda da sanal takip ekimiz çalışmaktadır. Bu çalışma ile kişinin hem iş hem de özel telefonu takip altına alınır ve kişinin ulaştığı bütün sosyal medya ağları, uygulamaları incelenir. Gelen giden arama trafiği dinlenir ve mesajlaşma trafiği takip edilir. Kişinin iş bilgisayarı ve özel bilgisayarı incelenir aradığımız belge ve dosyaya dair herhangi bir delil aranır. Dedektif olarak kişiyi takip eden ekibimiz  yapmış oldukları bu araştırma ise asla ve asla kişinin özel hayat sınırlarını aşmamakta, kişinin şahsi bilgileri ve evrakları hiçbir şekilde depolanmamakta ya da kayıt altına alınmamaktadır.

Personel araştırması için yaptığımız teknik aramada ise kişinin istenilen tarihe kadar uzatılabilen arama geçmişi sorgulanır, sonrasında gittiği uçuşlar ve hangi şehir ya da ülkelere gittiği araştırılır. Yine aynı şekilde fiziki takibin yeterli olmadığı yerde mobeseler takip edilir ya da adres tespiti uygulaması kullanılarak kişinin harita üzerindeki yeri an be an tespit edilir. Harita üzerindeki takibi sürekli olarak fiziki takip yapan ekibe bildirilir ve bununla birlikte kişinin konumu dikkat çekici bir hal aldığı takdirde size de rapor edilir. Kişinin buluştuğu kişiler ve paylaştığı belgeler kayıt altına alınır ve bu işin arkasında kimler olduğu araştırılarak mahkeme de kullanabileceğiz bütün belgeler hazır hale getirilir.

PERSONEL TAKİBİNDE ÖZEL DEDEKTİF

Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak personel takibindeki farkımızı ortaya koymak için yaptığımız çalışmalarımızdaki başarımızı göstermemiz yeterli olacaktır. Özel dedektiflik bürosu olarak en büyük farkımız ise Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun hizmet verebiliyor olmamız. Hem de 7/24 kesintisiz bir hizmet ve %100 sonuç odaklı bir hizmet.

Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak sunmuş olduğumuz bütün illerdeki personel takibi hizmetlerimizde elimizde bulundurmuş olduğumuz belgelerimiz sayesinde istediğimiz rahatlıkta bir araştırma yapabilmekte istediğimiz zaman istediğimiz kurumdan belge ve evrak talep edebilmekteyiz. Bu yüzden yaptığımız işin resmiyet içermesi, müşterilerimizin gönül rahatlığı ile işlerini bize teslim etmelerini sağlamaktadır. Faaliyet raporu, ATO veya İTO belgesi, vergi levhası olmayana ve size dedektiflik belgesi göstermeyen korsan bürolar ise hem sizin kimlik bilgilerinizi riske atmakta, hem paranızı riske atmakta hem de takip altına aldıracağınız kişiyi riske atmaktadır. Ancak yukarıda saymış olduğumuz bütün belgelere sahip olan bir dedektiflik bürosu olarak öncelikle resmi makamlarca tanındığımızı belirtmek ister, bu yüzden de mesleğin getirmiş olduğunu etik ve yasal kurallara uygun olarak hizmet verdiğimizi söylemek isteriz.

Akademi Özel Dedektiflik bürosu olarak yukarıda saymış olduğumuz resmi makamlar tarafından tanınmak ile birlikte uzman kadromuzda yer alan kişilerin emniyet güçleri eski mensupları, adli makamlarda uzun süre görev yapmış kişiler ve bilişim suçlarıyla mücadele vermiş kişilerden oluştuğunu, kadromuzun zaten toplum yararı için çalışmaya kendilerini vakfetmiş kişiler olduklarını söylemekten gurur duyarız. Ekibimizin deneyimli kadrosunun oluşturmuş olduğu güvenle yola çıkarak personel takibi için karşımıza çıkacak konu başlıklarına ve problemlere çok daha öncesinden deneyimlediğimizi belirtmek isteriz. Bu yüzden özel dedektif bürosu olarak belli bir sistematiğimizin olduğunu ve gelen konunun bu sistematik ile hızlı bir şekilde çözüleceğini söylemek isteriz.

Personel takibindeki özel dedektiflik farkımızın sadece uzman ve deneyimli kadronuz sayesinde olduğunu söylemek yeterli olmayacaktır. Tüm bunlara ek olarak mesleğin getirmiş olduğu bütün yenilikleri takip ederek araştırma yöntemlerimizi sürekli olarak geliştiriyor olmamızda sonuca daha hızlı ve net bir şekilde varmamızı sağlar. Bunlara ek olarak araştırma yöntemlerinde bilişim dünyasının önemi bilen bir firma olarak bilişim alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve uzman kadromuza bu alanda en iyileri olan kişileri de ekleyerek kurumsal dünyanın personel takibi sorununu çözmekteyiz.

Dedektif mesleği konusunda aldığımız personele ise sürekli eğitim vererek kendilerini geliştirmelerini, mesleğin öncüleri olmaları sağlamaktayız. Böylece alacağınız personel takibi hizmeti en iyi firmadan alacağınızın garantisini sizlere sunmakta ve birinciliği daima elde tutarak diğer kurumlarında gözdesi haline gelmekteyiz. Siz de hangi ilde olursanız olun kurumsal denetim için personel takibi yaptırmak istiyorsanız eğer telefon numaralarımızı arayabilir ve uzman kadromuza danışarak bilgi alabilir, takip işleri için gerekli olan adımları başlatabilirsiniz.
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat