Mal Varlığı Tespiti Ve Araştırması     

MAL VARLIĞI TESPİTİ VE ARAŞTIRILMASI

Mal varlığı tespiti ve araştırılması özel dedektiflik firmalarının vermiş olduğu hizmetler arasında yer alırken Akademi Özel Dedektiflik olarak bizimde sunmuş olduğumuz bu hizmt sayesinde alacaklı olduğu halde mağdur olan, boşanma aşamasında tazminat talebinde bulunan bir çok kişiye umut ışığı olmuştur. Sunmuş olduğumuz bu hizmet kapsamında dedektiflik mesleğinin bütün inceliklerini kullanırken mağdur kişinin sorununu gidermek için hızlı olmaya özen göstermekteyiz.

Mal varlığı tespiti için bize başvurduğunuz takdirde öncelikle araştırma sebebini öğrenmemiz bizim için önemlidir. Örneğin alacaklı olarak borçlunuzun mu mal varlığı tespitini yaptırmak istiyorsunuz yoksa boşanacağınız eşinizin mi? Bu ikisi için bize başvurduğunuz takdirde yasal çerçeveler dahilinde size hizmet vermekteyiz. Ancak hiç tanımadığınız birisi hakkında mal varlığı tespiti ve araştırılması için bize başvuruda bulunduğunuz takdirde ise işler değişir. Çünkü Akademi Özel Dedektiflik olarak sunmuş olduğumuz bütün hizmetleri yasal prosedüre uygun olarak hazırladığımız için yasadışı bir araştırma konusu olan başlığınızı kabul edemeyiz. Başlığınız yasal bir içerik taşıyor ise hemen takip işlemlerini başlatmaktayız.

Akademi Özel Dedektiflik olarak mal varlığı tespiti araştırması yaparken hem müşteri gizliliğine hem de iş gizliliğine büyük önem vermekte ve takip altında olan kişi ne takip edildiğinden ne de takip eden kişinin siz olduğundan haberdar olmaktadır. Çünkü böyle bir durumun tespiti bizi hem yanlış sonuçlara ulaştıracak hem de sizin can güvenliğinizi tehlike atacaktır. Bu yüzden ekibimizde yer alan dedektif mesleğiyle uğraşan arkadaşlarımız yılların vermiş olduğu meslek deneyimi sayesinde takip altında tuttukları kişinin ensesinde olacaklar ancak gölgesi gibi görünerek dikkat çekmeyeceklerdir. Gizliliğe vermiş olduğumuz bu önemin aynısı takip esnasında da göstermekte kişiyi hem teknik hem sanal hem de fiziki takibe alarak mal varlığı araştırması yapmaktayız. Bu noktada sadece kişiyi değil mal devrinde bulunabileceği kişileri takip altına alarak herhangi bir ani mal varlığı elde ediminin olup olmadığını gözlemlemekteyiz. Sadece Türkiye’deki değil dünya genelindeki bankalarda da hesaplarının olup olmadığını araştırma teknik araştırmanın en ince ayrıntısını hesaba katmaktayız.

Özel dedektiflik hizmetimiz ile kişinin taşınabilir mal varlığı kaçırıp kaçırmadığını ya da saklayıp saklamadığını da fiziki takibimiz ile tespit etmekteyiz. Örneğin kişi evinde bulunan para kasasını annesinini çiftlik evinde saklıyor olabilir ve sizin alacağınız mebla aslında o kasanın içerisinde olabilir. Tüm bunların tespiti sayesinde yakınları hakkında da arama kararı çıkartarak evlerinin aranmasını ve kişiye ait mal varlığının bulunmasını sağlayabiliriz.

Akademi Özel Dedektiflik olarak kişinin mal varlığını tespit ettikten sonra elde ettiğimiz bilgileri herhangi bir üçüncü kişiyle asla paylaşmıyor, para teklifi ya da tehdit durumlarında ise emniyet güçlerine haber veriyoruz.  Aksi takdirde kişinin başı belaya girebilir ve mal varlığına el koymak isteyenler hedef kişinin canına kast edebilirler.

MAL VARLIĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR

Mal varlığı tespiti yapmak teknik bir araştırma gerektirdiği için bu işlemi bireysel olarak yapmaya kalkmak uzun ve zahmetli bir süreç olmakla birlikte maliyetli de bir işlemdir. Durum böyle olunca da bireyler bu konunun araştırmasına gitmek yerine elde etmek istedikleri nakit ya da mal varlığından vazgeçerek gözden çıkarmayı yeğlemektedirler. Ancak alacaklarının peşine düşen Akademi Özel Dedektiflik Bürosu müşterileri bu süreci çok daha rahat ve hızlı bir şekilde tamamlayarak en az maliyetle aradıkları nakite ya da mal varlığına ulaşmaktadırlar. İşte tam da bu nokta da akıllara mala varlığı tespiti nasıl yapılır sorusu gelmektedir.

Bu sorunun cevabı genel olarak dedektif mesleğine has yöntemlerle olsa da biraz daha ayrıntıya inecek olursak eğer öncelikle mal varlığı tespitinde teknik araştırmanın öneminin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bir kişinin banka hesabı bilgileri asla bir başka ile paylaşılmaz. Ancak özel dedektiflik hizmeti veren bir firma olarak biz bu bilgilere çok kısa zamanda ulaşabiliriz. Hem de hangi şehirde ya da ülkede olduğu fark etmeden. Böylece kişinin sizden saklamış olduğu bir nakti var mı öğrenebilirsiniz. Buna bağlı olarak kişi elinde herhangi bir nakit bulundurmuyor olabilir ancak sizin anlamayacağınız mecralara yatırım yapmış olabilir. Örneğin bütün parasını bitcoin uygulaması yüklemiş ve orada servetine servet katmış olabilir. Bu durumda böyle bir hilenin düzenlendiğini ancak Akademi Özel Dedektiflik firması ispatlar ve mahkeme de delil olarak sunmanızı sağlayrak sizi mağdur durumda olmaktan kurtarır.

Mal varlığı tespiti nasıl yapılır? Teknik açıdan bir cevabı da kişinin mal varlığı bir başkasının üzerine yapıp yapmadığını tespit etmektir. Kişiler borçlarını ödememek için ya da tazminat vermemek için sıklıkla bu yönteme başvurmaktadırlar ve mal bir başkasının üzerinde göründüğü için siz mahkemede hak talep edememektesiniz. Ancak bizim somut delillerimiz sayesinde kişinin mal kaçırdığını ispat edebilir ve kaçırılan mallar üzerinde hak talep edebilirsiniz.

Bu konu başlığı altında kullandığımız bir diğer yöntem de fiziki takip uygulamasıdır. Bu sayede ertesi gün evine haciz yollayacağınız kişinin bir gece öncesinden bütün evini toplayarak kaçmasına engel olabilecek ya da altın, zinet eşyası ya da değerli eşyalarını kaçırmasını engelleyerek alacağınızı bu ürünlerin satışından tahsil edebileceksiniz. Dedektiflik mesleğimiz gereği takip altına aldığımız kişiyi 7/24 fiziki takibe maruz bırakmakta ve attığı her adımı rapor etmekteyiz.

Tüm bu takip yöntemlerini bir araya getirdikten sonra ise mağduriyetiniz en kısa sürede sona ermekte ve %100 sonuç odaklı olacak şekilde tamamlanmaktadır. Hizmetin ardında açmış olduğunuz mahkemece herhangi bir delil eksikliği ya da delil yetersizliği iddia edilirse sizin adınıza çalışmaya devam etmekte gerekli olan belgeleri tamamlamadan işimizi bırakmamakta ve sizin yanınızda olmaya devam etmekteyiz.

MAL VARLIĞI TESPİTİ HANGİ AMAÇLA YAPILIR

Türkiye’de 2018 yılı itibariyle bankalarda tam 117 milyon unutulduğunu biliyor muydunuz? Peki bu unutulan hesaptaki paralardan birisi sizin rahmetli babanıza ait olabilir mi? Ya da arsa tabu kanunu çıkmadan önce dedenizin ne kadar tarlası vardı hiç araştırdı mı? Belki de boğaz manzaralı bir arsa yıllardır sizi bekliyordur. Tüm bu soruların cevabını almak istiyorsanız Akademi Özel Dedektiflik Bürosuna mal varlığı tespiti araştırması için başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Geri kalan işlemlerin hepsini %100 sonuç odaklı olacak şekilde büromuz sizin için yapacaktır.

Özel dedektiflik hizmeti altına sunmuş olduğumuz bu başlık doğrultusunda belirtmemiz gereken önemli bir kaç nokta var. Bu noktalardan ilki araştırma talep edeceğiniz kişi ile aranızda bir organik bağ bulunmalıdır ve bu bağ sonucunda ortaya çıkan mal varlığı üzerinde hak talep edebiliyor olmalısınız. Bunun ne demek olduğunu bir örnek ile açıklayacak olursak anne ya da babanızın mal varlığı araştırabilirsiniz çünkü onlar hakkında miras talebinde bulunma hakkına sahipsiniz. Ancak halanızla aranızda bir organik bağ olmasına rağmen dedektif olarak hizmet veren birine araştırma  talebinde bulunamazsınız. Çünkü onun mirasçıları başkadır. Ancak elinizde halanızın size bıraktığı bir miras hakkı talep etme beyannamesi varsa o ayrı bir mesele. O zaman da araştırma hakkına sahipsiniz demektir.

Dedektiflik hizmeti alabileceğiniz bir başka konu da kişi hayatta olmasına rağmen size velayet vermişse ya da akıl sağlığı yerinde olmadığı için devlet tarafından velayeti size verilmiş ise yine mal varlığı araştırması talep edebilirsiniz. Buna ek olarak sadece organik bağınızın olmasına gerek yok bu hizmeti almanız için. Kişiden alacağınız varsa ve alacağınızı tahsil edemediğiniz için mahkemelik olmuş iseniz yine mal varlığı araştırması talep edebilirsiniz. Ancak bu noktada elinizdeki mahkeme belgesini bize göstermeniz ve bizim de bir nüshasını örnek olarak almamız gerekecek.

Mal varlığı tespiti hangi amaçla yapılır sorusuna bir kez daha dönecek olursak eğer size miras bırakan kişilerin kayıp nakit ve mal varlıklarının olup olmadığını araştırmak için, borçlunuzun mal kaçırma eyleminde bulunup bulunmadığını öğrenmek için, eski eşinizin tazminat vermemek için yalan beyanda bulunup bulunmadığından haberdar olabilmek ve hakkınız olanı yasal kurallar çerçevesinde talep ederek alabilmeniz için dedektiflik bürolarından böyle bir talep de bulunabilirsiniz. Aksi takdirde getirmiş olduğunuz konu başlıkları ne Akademi Özel Dedektiflik Bürosu kabul eder ne de yasal olarak hizmet veren bir başka dedektiflik firması. Yasadışı tüm konu başlıklarını sadece ve sadece korsan dedektiflik firmaları kabul eder ve onlarında altında yatan asıl amaç sizi ve takip etmek istediğiniz kişiyi dolandırarak almak istediğiniz mal varlığının üzerine konmaktır. Bu yüzden hizmet talep ettiğiniz firmanın korsan olup olmadığını kontrol edin, can ve mal güvenliğiniz için onlarla işbirliği yapmaktan kaçının.

 

 
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat