Gizli Müşteri     

GİZLİ MÜŞTERİ

Gizli müşteri, kulağa ilk anda firmadan gizlice alışveriş yapan ve firmanında kendisinden alışveriş yaptığını saklayan kişi gibi gelse de aslında öyle değil. Bu terim özel dedektiflik firmaları tarafından oluşturulmuş bir terim olmakla birlikte firmalara denetim amaçlı sunulan bir hizmettir. Peki bu ne demek? Örneğin siz bir marketler zinciri olarak gizli müşteri hizmeti satın aldınız. Bu noktada sizin seçmiş olduğunuz şubeye giden dedektif personeli şubedeki personeli, ürünleri, müşteri karşılama nezaketi ve hızı gibi daha birçok noktada gözlem yapacak ve raporlayacaktır. Raporlar doğrultusunda da sizde şubenizde gördüğünüz açığı bir an önce çözecek ve çok daha kaliteli bir hizmet vereceksiniz.

Gizli müşteri hizmetini Akademi Özel Dedektiflik Bürosu olarak bizden aldığınızda ise bu hizmetin birçok ayrıcalığını da satın almış olacaksınız. Öncelikle sunmuş olduğumuz gizli müşteri hizmetinde dikkat ettiğimiz en önemli nokta kontrole gelecek olan müşterinin daimi ürün ya da hizmet kullanıcısı olmasıdır. Bu ne demek? Güzellik ürünleri satan firmaya inşaat işleriyle uğraşan bir görevli yollamıyoruz demek. Ya da erkek ürünlerinin satıldığı bir firmaya bayan bir çalışan yollamıyoruz demek. Böylece talep ettiğimiz gözlem kullanıcısına hitap eder yönde olmaktadır ve çok daha ayrıntı içermektedir.

Gizli müşteri hizmeti alarak alabileceğiniz bir diğer ayrıcalıkta personel kalitesini artırmaktır. Size verilen rapor sayesinde müşteriye kötü davranan, yavaş hizmet sunan, ürünler ya da hizmetler hakkında bilgisi olmayan, müşteriyle ilgilenmek yerine arkadaşıyla muhabbet etmeyi tercih eden ya da telefonuyla ilgilenmeyi tercih eden çalışanınız hakkında rapor alabilecek gerek gördüğünüz noktada da kişiyi işten çıkartabileceksiniz. Böylece hem boş yere maaş ve sigorta yatırmayacak hem müşteri memnuniyetini kontrol edebilecek hem de yerine çok daha iyi bir eleman alabileceksiniz. Özel dedektif ile çalışmanın ayrıcalığı ile şubenizi çok daha iyi hizmet verir hale getireceksiniz.

Gizli müşteri hizmeti sayesinde alabileceğiniz bir diğer hizmett elbetteki en önemli nokta satışların artırılmasıdır. Çünkü şubeniz ne kadar iyi denetlenir ise o kadar iyi hizmet verir ve ne kadar iyi hizmet verirse de müşteriler oraya gitmeye devam eder ve gitmeleri için de başkalarına tavsiyede bulunur. Ayrıca bu hizmet ile firmanıza ait olan satış stratejilerini gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini kontrol ederek yine satışlarını artırabilir ya da zarara uğramaktan kurtulabilirsiniz. Örneğin market çalışanlarınızın tarihi geçmek üzere olan ürünleri indirime koyup koymadıklarını ya da diğer ürünlere nazaran ön sıralara dizip dizmediklerini kontrol edebilirsiniz. Tüm satış stratejilerinizi kontrol amaçlı gönderdiğiniz dedektiflik firmasıyla paylaştığınızda ise hepsinin denetimini yaptırarak satış stratejilerini en üst seviyede uygulanıp uygulanmadığına bakabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz gizli müşteri hizmeti dikkatinizi çektiyse sizde bir an önce bizi arayarak firmanız için nasıl bir gizli müşteri politikası uygulayabileceğimizi öğrenebilir ve hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

GİZLİ MÜŞTERİ NEDEN GEREKLİDİR?

Bu sorunun cevabını bir özel dedektiflik firmasından aldığınızda sunulan hizmetin gerekliliğini anlayacak ancak Akademi Özel Dedektiflik firmasından aldığınız da ise hizmetin ehemmiyetini kavrayacaksınız. Bugün dünya devi şirketlerinin ihtiyacına ve talebine binaen çıkmış olan bu hizmet sayesinde, büyük firmalar en küçük şubelerinin bile denetimini çok daha kolay yapmakta, buna bağlı olarak da müşteri memnuniyeti ve satış grafiklerini stabil halde tutmaktadırlar. Hatta tespit edilen sorunların anında çözülmesiyle birlikte bu grafik değerlerini yukarı taşımakta ve aylık ve yıllık büyüme hedeflerine katkı sağlamaktadırlar.

Sizde sunmuş olduğunuz hizmet alanında dünya markalarıyla yarışmak ve sektörün öncü gelen firmalarından birisi olmak istiyorsanız eğer, gizli müşteri hizmetini almak zorundasınız diyebiliriz. Aksi takdirde klasik şirket yönetim taktikleriyle büyük adımlar atamaz ve yerinizde saymaya devam edersiniz. ‘Gizli müşteri neden gereklidir?’ sorusuna bir kez daha dönecek ve yanıtlayacak olursak eğer dedektif olarak tabandan tavana sorunun direk olarak gitmesi ve çözülmesi için gereklidir diyebiliriz. Çünkü firma olarak sunmuş olduğunuz gizli müşteri raporlarının hepsi direk olarak firmanın yönetim kuruluna gitmekte ve yönetim bütün şubelerde olan sıkıntılara vakıf olarak direk çözüm önerilerini işleme koymaktadır.

‘ Neden gereklidir? ’ sorusuna verilecek bir diğer yanıt ise elbetteki müşteri memnuniyeti için gereklidir şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada ‘müşteri velinimettir’ anlayışının önem kazanması müşteriye kötü muamelede bulunan personelin uyarılması ya da işten çıkarılması, müşteriye yeterli bilgi veremeyen personele ürün ve hizmetler hakkında eğitim verilmesi, yeterli hızda hizmet sağlayamadığı noktada pratikleşmesinin sağlanması, satış stratejilerini uygulamayanların işten çıkarılması gibi daha bir çok kurumsal kazanımları sağlayan bir hizmettir. Özel dedektif olarak hizmet veren firmamızdan alacağınız bu hizmet sayesinde personelinizin nezaket kurallarına uyup uymadığını da kontrol edebilir gerek gördüğünüz nokta da müşteri karşılama, ağırlama ve uğurlama eğitimi vererek standart bir düzen oturtabilirsiniz. Ayrıca personelin çalışma saatleri içerisindeki iş disiplinini kontrol ederek işleri daha düzenli ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Gizli müşteri hizmeti ile personelinizin böyle bir uygulamaya tabi tutulduğunu bütün şubelerinize söyleyerek daha hizmet almaya başlamadan herkesin kendisine çeki düzen vermesini sağlayabilir, gelen bütün müşterileri potansiyel gizli müşteri olarak görmesini sağlar ve böylece de sürekli kaliteli bir hizmet sunmalarını sağlayabilirsiniz.

Akademi Özel Dedektiflik firmamızdan alacağınız gizli müşteri hizmetinde şube sayınıza ve kontrol ettirmek istediğiniz zaman aralığına bağlı olarak gizli müşteri sayınızı artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Böylece standart bir ücret ödemek yerine her ay firmanızın ekonomi politikasına uygun olarak hareket edebilir ve daha uygun ödeme planları oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz bu plan sayesinde de kısa zamanda büyük onarımlar gerçekleştirebilir ve hizmet ve firma kalitenizi çok daha yükseklere çıkartabilirsiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken bizi aramak ve hizmet talebinizi başlatmaktır.

GİZLİ MÜŞTERİ HİZMETİNDE NEDEN ÖZEL DEDEKTİFLİK

Gizli müşteri hizmeti sunan birçok firma tıpkı mantar türer gibi sektörde çoğalmaya başlamasıyla birlikte bu hizmeti alma kalitesi de oldukça düşmüştür. Ancak gizli müşteri hizmeti için özel dedektiflik firmalarını seçenlerin almış oldukları hizmt kalitesi hariç. Çünkü gizli müşteri hizmeti tamamıyla bir araştırma teknikleri ve metodları hizmeti olduğu için bu konuya en vakıf alan elbetteki dedektiflik alanıdır. Akademi Özel Dedektiflik olarak bizde konuya en hakim firmalardan birisi olarak gizli müşteri hizmetini sunmakta ve kurumların kalite arayışına cevap vermekteyiz.

Akademi Özel Dedektiflik olarak sunmuş olduğumuz bu hizmette bizimle çalışacak olan gizli müşteri adaylarında öncelikle, dikkat ve gözlem yeteneğinin olup olmadığın test etmekteyiz. Bununla birlikte kişinin görev esnasında doğal davranıp davranmadığına bakarak gerçek bir müşteri hizmeti alıp alamayacağını test ederek işlem sağlamaktayız. Böylece personelin gizli müşteri olduğunu anlayarak farklı davranması engellemekteyiz. Buna bağlı olarak görevlendirdiğimiz kişinin talep ettiğimiz bütün araştırmaları doğru bir şekilde yapıp yapmadığını test etmekte doğru bir raporlama uygulayıp uygulamadığını kontrol ederek gerçek bir gizli müşteri yaratmaktayız. Tüm bunlara tabi tuttuktan sonra sizin için başlatacağımız araştırmaya dahil olmasını sağlamaktayız. Dedektif arkadaşlarımızın bu noktada dikkat ettiği bir diğer önemli ayrıntıda doğru kişiyi doğru firma ve ürüne yönlendirmektir. Örneğin anne adayı hamile bir bayanı ya da çocuk sahibi bir bayanı bebek ürünleri satan yere yönlendirirken, evlilik aşamasında olan bir bayanı ise çeyiz eşyaları satan firmaya yönlendirmekteyiz. Ancak bu hizmeti bir özel dedektiflik firması farkıyla almadığınız takdirde her iki gizli müşterinin de bayan olması hasebiyle sizin adınıza araştırma yapan firma aradaki ince ayrıntıya dikkat etmeyecek ve doğru kişiyi doğru yere yönlendirmeyerek gerekli detayları elde etmenize yardımcı olamayacaklardır.

Akademi Özel Dedektiflik firması olarak faaliyet raporu olan ve maliye bakanlığına bağlı bir ofis olarak hizmet vermekteyiz. Bu noktada sunmuş olduğumuz bütün işlerin vergisini vermekte ve faturalı olarak iş yapmaktayız. Gizli müşteri hizmeti almak için bizi tercih ettiğiniz takdirde de kurumsal bir firma ile iş yapmış olacak ve memnun kalmadığınızda paranızı geri alabilecek ya da sözleşmeyi fesedebileceksiniz.  Ancak gizli müşteri hizmeti henüz pek duyulmamış bir hizmet olduğu için bunu bir özel dedektif güvencesiyle almazsanız korsan bir firma ile karşı karşıya kalabilir, hizmeti almadan parayı vererek dolandırılabilirsiniz.

Özel dedektiflik firmasında alacağınız gizli müşteri hizmetinde sadece kaliteli bir personele değil aynı zamanda da doğru inşaa edilmiş bir araştırma yöntemini de satın alacaksınız. Çünkü firmamız size en uygun satış stratejilerini belirleyerek denetimin bu doğrultuda yapılması sağlamakta ve yazırlanacak olan raporu bu doğrultuda sunmaktadır. Ancak diğer firmalar kuruma özel bir çalışma yapmak yerine genel geçer bir araştırma yöntemi oluşturmakta ve bu yöntemi bütün şirketlere uyarlayarak rapor hazırlamaktadır.
Dedektiflik Hizmeti Verilen Ülkeler


Ödeme Seçenekleri

Akbank Axes Bonus CardFinans Deniz Finans Halk İş Maestro Master Maximum Teb Vakıfbank Visa Visa Elktro World Yapıkredi Ziraat